Festiwal KultURO 2020: profilaktyka chorób układu moczowego

Szósta edycja Festiwalu KultURO (Kraków, 30 września-5 października 2020 r.) odbędzie się w nieco innej formie. Najlepsi specjaliści z zakresu urologii i medycyny rodzinnej będą dostępni dla pacjentów, przygotowując ciekawe seminaria online i odpowiadając na najtrudniejsze pytania związane z urologią.

Festiwal KultURO 2020: profilaktyka chorób układu moczowego

Głównym celem tego wydarzenia jest propagowanie profilaktyki chorób układu moczowego, łamanie tabu na temat tych schorzeń. Organizatorem KultURO 2020 jest przez Fundacja Urodzeni-Zdrowi, której prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii, prof. Piotr Chłosta - pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne oraz Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, KultURO 2020 wspierane jest przez Miasto Kraków, oraz zostało objęte patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W ramach KultURO 2020 odbędą się 4 seminaria online, podczas których najlepsi specjaliści, urolodzy oraz lekarze rodzinni, przybliżą problematykę chorób urologicznych, wyjaśnią ich pochodzenie, omówią sposoby zapobiegania tym schorzeniom oraz wskażą najważniejsze elementy profilaktyki.

Pacjenci będą mieli szansę zadać pytania poprzez stronę internetową www.kulturo.eu. Lekarze odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania podczas ostatniego z seminariów, które odbędzie się w dniu 5 października 2020 r. o godz. 10.00.

Harmonogram oraz dostęp do seminariów na stronie: https://kulturo.eu/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum