Dzień Niewydolności Serca

Warszawa, 16.06.2019

16 czerwca 2019 r. w Warszawie organizowany jest Dzień Niewydolności Serca. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, od godz. 11.00 do 15.00 na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP (przy fontannach na Starym Mieście).

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się, co zrobić, aby nie zachorować na niewydolność serca i jak postępować, jeśli choroba wystąpi, a dodatkowo miło spędzić czasu na świeżym powietrzu.

Niewydolność serca to groźne schorzenie o poważnym rokowaniu, ale dzięki ciągłemu postępowi kardiologii większości pacjentów można pomóc. Wymaga to nie tylko doboru złożonej terapii, ale przede wszystkim edukacji pacjenta i jego rodziny. Konieczna jest także poprawa świadomości tej choroby w polskim społeczeństwie oraz propagowanie profilaktyki chorób układu krążenia, które do niej prowadzą.

W ramach Dnia Niewydolności Serca będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, dokonać pomiaru wagi oraz wzrostu, a także oznaczyć poziom cholesterolu i glukozy. Ponadto będzie można nauczyć się pierwszej pomocy, skorzystać z porady dietetyka oraz uczestniczyć w aktywnościach sportowych i rehabilitacyjnych.

Organizatorzy: Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii w Warszawie.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2171677976476247/