Debata online o profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów w dobie pandemii COVID-19

16 września (środa) rusza cykl eksperckich debat online w ramach projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka, pt. "Jak realizować programy profilaktyki chorób zakaźnych w dobie pandemii COVID-19? Praktyczne wskazówki i narzędzia dla samorządów, instytucji i pracodawców". Transmisje w portalach: rynekzdrowia.pl i portalsamorzadowy.pl.

Debata online o profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów w dobie pandemii COVID-19

Transmisja pierwszej debaty ekspertów, pt. „Profilaktyka chorób zakaźnych wśród seniorów w dobie pandemii COVID-19 jako element odpowiedzialnej polityki senioralnej. Korzyści i praktyczne rozwiązania” - już w najbliższą środę (16 września, godz. 11.00-12.30) w portalach: rynekzdrowia.pl oraz portalsamorzadowy.pl.

Link do rejestracji https://www.rynekzdrowia.pl/partnerzy/zcp/2020/1/

Główne zagadnienia poruszane podczas tej dyskusji obejmą aktualne wytyczne i priorytety w profilaktyce chorób zakaźnych wśród seniorów w czasie pandemii COVID-19 oraz skuteczne, możliwe do wdrożenia rozwiązania zmierzające do ochrony w Polsce jak największej grupy osób starszych.

Wybrana tematyka dyskusji:
• Priorytety w profilaktyce chorób zakaźnych wśród osób po 60. roku życia w dobie pandemii COVID-19. Aktualne zalecenia i rekomendacje dla seniorów i instytucji.
• Aktualne potrzeby społeczne i instytucjonalne - z perspektywy przedstawicieli organizacji i podmiotów działających na rzecz osób starszych.
• Jak skutecznie realizować programy polityki zdrowotnej (PPZ) skierowane do osób po 60. r.ż.? Analiza przypadków oraz możliwych do wdrożenia, sprawdzonych rozwiązań.
• Pożądane kierunki rozwoju PPZ skierowanych do seniorów.
• Z jakich narzędzi korzystać przy projektowaniu, wdrażaniu i realizacji programów profilaktycznych?

Do udziału w debacie zostali zaproszeni:
• Prof. Adam Antczak, kierownik Oddziału Klinicznego Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej, prorektor ds. klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, redaktor naczelny Głosu Seniora, realizator programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora, członek Rady Dostępności przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej
Iwona Wielgus, przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Seniorów, Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego
• Lek. med. Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców

Moderator: lek. med. Tomasz Jan Prycel, ekspert w obszarze współpracy i tworzenia projektów zdrowotnych, partner projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i do zadawania pytań ekspertom podczas sesji Q&A!

***

Zachęcamy do udziału w pozostałych wydarzeniach w ramach cyklu Zdrowie Człowiek Profilaktyka*.

• 23 września (11.00-12.30)
Priorytety w profilaktyce chorób zakaźnych wśród personelu medycznego w dobie pandemii COVID-19. Praktyczne wskazówki i możliwe rozwiązania.

• 13 października (11.00-12.30)
Jak skutecznie realizować Programy Polityki Zdrowotnej w dobie pandemii COVID-19.
Praktyczne wskazówki i przydatne narzędzia dla samorządów.

• 21 października (11.00-12.30)
Odpowiedzialność za zdrowie. Profilaktyka chorób zakaźnych jako dobra praktyka CSR w miejscu pracy i element zrównoważonego rozwoju regionu.

* Zdrowie Człowiek Profilaktyka to projekt realizowany od 2013 roku, którego celem jest pokazanie dobrych praktyk oraz korzyści - ekonomicznych i zdrowotnych - wynikających z ochrony zdrowia i realizacji projektów profilaktycznych w środowiskach lokalnych.

Nad merytoryczną stroną projektu pracują przedstawiciele świata medycyny, krajowi i wojewódzcy konsultanci medyczni, przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, eksperci w zakresie: medycyny pracy, funduszy europejskich, prawa, a także eksperci BHP oraz przedstawiciele samorządów i pracodawców.

Więcej informacji o projekcie: www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum