Debata "Innowacje w farmakoterapii onkologicznej - nadzieje dla chorych, rozwiązania dla systemu"

Debata inicjuje kampanię "Liczymy się z naszym zdrowiem".

Zdaniem Paula Samuelsona, noblisty w dziedzinie ekonomii, "każda gospodarka musi odpowiedzieć na serię pytań: co, jak i dla kogo". Te pytania muszą dziś stawiać nie tylko ekonomiści, lecz także lekarze i pacjenci. Szczególnie w kraju, w którym szybko rośnie dysproporcja pomiędzy wielkością środków przeznaczanych na finansowanie opieki zdrowotnej a zawartością i dostępnością koszyka świadczeń medycznych.

Ta sytuacja skłania do ponownego postawienia tezy, że system opieki zdrowotnej wymaga nowego, niezależnego, przejrzystego źródła finansowania, którym powinny być dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.

Pragnąc pobudzić społeczną dyskusję na ten temat, Polska Unia Onkologii w partnerstwie z Fundacją Watch Health Care i Business Centre Club oraz Agencją Green PR rozpoczyna społeczną kampanię edukacyjną pod hasłem: „Liczymy się z naszym zdrowiem”.

Organizatorzy planują serię seminariów naukowych – adresowanych do środowiska medycznego, ale też pacjentów i ich organizacji, administracji odpowiedzialnej za ochronę zdrowia wszystkich szczebli, biznesu i instytucji finansowych – podczas których dokonają oceny dostępności w Polsce leczenia chorób onkologicznych innowacyjnymi produktami  medycznymi.

Pierwszym etapem kampanii „Liczymy się z naszym zdrowiem” będzie debata „Innowacje w farmakoterapii onkologicznej – nadzieje dla chorych, rozwiązania dla systemu”, podczas której eksperci reprezentujący środowisko medyczne spotkają się z przedstawicielami administracji rządowej i opiniotwórczych organizacji biznesowych, pacjentami oraz dziennikarzami.

Organizatorzy:
 Polska Unia Onkologii
Fundacja Watch Health Care
Business Centre Club
Agencja GREEN PR

Kontakt: 
Biuro Prasowe Seminarium
Agencja Green PR

Adam Cymer, tel. 602 625 474, e-mail: a.cymer@greenpr.plAgnieszka Dokowicz, tel. 602 62 52 63, e-mail: a.dokowicz@greenpr.pl
www.korektorzdrowia.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum