Cykl konferencji Fundacji Rodzić po Ludzku: "Procedury i emocje - profesjonalna relacja położnej z kobietą"

Organizator cyklu konferencji "Procedury i emocje - profesjonalna relacja położnej z kobietą" - Fundacja Rodzić po Ludzku - zaprasza wszystkich profesjonalistów zajmujących się kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

Celem tegorocznych konferencji jest przybliżenie problematyki okołoporodowych stanów emocjonalnych dotykających kobiety, a także zachęcenie profesjonalistów do tworzenia relacji uwzględniających nie tylko aspekt medyczny, ale także aspekt emocjonalny.

Czas ciąży, porodu i połogu to absolutnie wyjątkowy i specyficzny etap w życiu kobiety - sprzyja wystąpieniu różnorodnych stanów i trudności emocjonalnych, począwszy od stanów depresyjnych i lękowych w ciąży, poprzez baby blues lub depresję poporodową i stres pourazowy, aż do psychoz. Im wcześniej zostaną one u kobiety zidentyfikowane, tym mniejszy będą miały negatywny wpływ na przebieg ciąży i porodu, nawiązywanie więzi z dzieckiem, odnalezienie się w roli matki i czerpanie z niej satysfakcji.

Stąd ogromna rola osób sprawujących opiekę nad matką i dzieckiem, które jako pierwsze mogą zetknąć się z niepokojącymi objawami u kobiety w ciąży lub mamy małego dziecka.

W programie m.in:
"W drodze do modelu opieki nad matką i dzieckiem - dobre praktyki w zespole położnych" - Katarzyna Grzybowska, położna
„Anielskie i diabelskie oblicze kobiety - świat emocji w ciąży, porodzie i połogu" – Alicja Firsowicz-Madej, psycholożka

Konferencje są bezpłatne; odbędą się w czterech miastach:
Białystok - 9 kwietnia
Wrocław - 14 maja
Bydgoszcz - 11 czerwca
Kielce - 22 października

Organizator: Fundacja Rodzić po Ludzku

Więcej informacji: www.rodzicpoludzku.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum