×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Choroby sercowo-naczyniowe: IV Centralne Spotkanie Klubu Pacjenta

Ponad 600 osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego weźmie udział w IV Centralnym Spotkaniu Klubu Pacjenta, które odbędzie się 25 listopada 2015 r. w Krakowie.

Choroby sercowo-naczyniowe: IV Centralne Spotkanie Klubu Pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas konferencji zaplanowano dyskusję na temat aktywności fizycznej z udziałem wybitnych ekspertów, kardiologa prof. Dariusza Dudka i kardiochirurga prof. Jerzego Sadowskiego oraz wielokrotnego mistrza olimpijskiego, świata i Europy Roberta Korzeniowskiego.

Spotkanie jest częścią polsko-norweskiego seminarium naukowego na temat programu profilaktyki wtórnej w ramach uzyskanego z Ministerstwa Zdrowia wsparcia z grantów norweskich.
 
- Ponieważ dążymy do ciągłego rozwoju, ponownie spotykamy się w tym roku z naszymi kolegami z Norwegii, by omówić wnioski z dotychczasowej działalności i zainicjować kolejne działania - mówi prof. Dariusz Dudek, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (inicjator Klubu Pacjenta).
 
Klub Pacjenta to cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń, w ramach których Fundacja Cardiovascular Center Foundation prowadzi w Polsce południowej i południowo-wschodniej edukację zdrowotną na temat chorób serca, m.in. ich profilaktyki i modyfikacji stylu życia. Każdego roku w Krakowie organizowany jest również Centralny Klub Pacjenta, stanowiący podsumowanie rocznej działalności lokalnych Klubów.

Tegoroczny Centralny Klub Pacjenta jest częścią dwudniowej konferencji pt.: „Szkoły Serca dla lepszej organizacji opieki zdrowotnej, edukacji pacjentów i prewencji wtórnej chorób układu krążenia, jako element wymiany i współpracy międzynarodowej kardiologów z Polski i Norwegii”. Spotkanie organizowane jest we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Oslo.
 
- Dzięki połączeniu doświadczeń norweskich kardiologów oraz Klubu Pacjenta, wypracowaliśmy nowy model opieki nad pacjentami kardiologicznymi pod nazwą „Szkoły Serca” - tłumaczy prof. Dariusz Dudek.
 
Szkoły Serca to indywidualne szkolenia w poradni, gdzie, oprócz konsultacji lekarskiej, pacjentowi udzielane są również informacje m.in. ze strony specjalisty ds. żywienia, rehabilitanta i psychologa. Spotkanie edukacyjne odbywa się w najdogodniejszym dla pacjenta momencie do przyswajania wiedzy tzn. między trzecim a siódmym dniem po wypisie ze szpitala.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Cardiovascular Center Foundation (CVCF) w ramach uzyskanego grantu z Funduszu Współpracy Dwustronnej – inicjatywy Zdrowotne Mechanizmu Finansowego EEA i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze