Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach naukowych i w systemie ochrony zdrowia

W dniach 18-21 listopada 2020 roku odbędzie się w Warszawie cykl warsztatów i wykładów pt.: "Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach, naukowych i w systemie ochrony zdrowia".

Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach naukowych i w systemie ochrony zdrowia

Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała nauka” - wsparcie konferencji naukowych.

Wszystkie wydarzenia będą udostępniane online na stronie: https://konfreum.medius.com.pl/ (po rejestracji) i są nieodpłatne.

W pierwszych dwóch dniach webinarium (18-19.11.2020, godz. 14.00-17.00) uczestnicy będą mogli zapoznać się z aspektami metodologii pisania prac naukowych w ramach warsztatów “Good practices in the writing of scientific articles/Dobre praktyki w pisaniu medycznych artykułów naukowych”.

Wykłady poprowadzi doświadczony redaktor czasopisma naukowego Rheumatology International - Armen Yuri Gasparyan. Wśród poruszanych tematów znajdą się: metodyka pisania artykułów i ubiegania się o publikacje w uznanych czasopismach naukowych, sposoby korzystania z naukowych baz danych oraz problem plagiatu - a także inne zagadnienia, które pozwolą poszerzyć wiedzę i umiejętności przydatne w karierze naukowej. Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim.

Kolejne dwa dni spotkań (20-21.11.2020) poświęcone będą prezentacjom naukowych osiągnięć polskich ośrodków reumatologicznych oraz zagadnieniami 39. Konferencji Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych. Konferencja będzie udostępniona w trybie on-line.

Organizatorzy zapraszają wszystkich specjalistów w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych oraz naukowców i studentów do aktywnego wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum