Agencja Badań Medycznych zaprasza na konferencję o priorytetach zdrowotnych Polaków

Agencja Badań Medycznych zaprasza do udziału w konferencji "Priorytety zdrowotne Polaków na 2021 r. Rola Agencji Badań Medycznych w kreowaniu zmian praktyki klinicznej". Rejestracja trwa.

Agencja Badań Medycznych zaprasza na konferencję o priorytetach zdrowotnych Polaków
Fot. archiwum

Konferencja ma na celu omówienie problemów ważnych z punktu widzenia polskich pacjentów oraz wyznaczenie priorytetowych kierunków rozwoju nauk medycznych na kolejne lata. W ramach wydarzenia przedstawiony zostanie plan działań Agencji Badań Medycznych na 2021 r., a także podsumowanie dotychczasowych działań.

Konferencja odbędzie się 10 grudnia 2020 r. w formie hybrydowej. Program wydarzenia - do pobrania powyżej (plik pdf).

Organizatorzy wskazują, że obecnie oczy całego świata zwrócone są w stronę pandemii COVID-19, ale koronawirus nie zmienił potrzeb związanych z leczeniem chorób rzadkich, neurologicznych czy cywilizacyjnych nazywanych dziś epidemią XXI wieku.

- Rok 2020 był niezwykle dynamiczny w działaniach, jakie podjęła ABM. Pomimo pandemii udało nam się zrealizować wszystkie zakładane cele - kilkadziesiąt projektów w ramach szybkiej ścieżki dla badaczy w kierunku COVID tylko potwierdza ważną rolę Agencji w badaniach naukowych - podkreśla prezes ABM, dr Radosław Sierpiński.

- Dla mnie najważniejszym wskaźnikiem nie jest jednak miliard złotych zakontraktowany na badania, ale to, że ponad 20 tysięcy pacjentów skorzysta z dostępu do innowacyjnych terapii dzięki tym nakładom. Budowa Centrów Wsparcia Badań Klinicznych oraz wprowadzenie do Polski technologii CAR-T to dwa ważne programy z owoców, których już niedługo będziemy mogli wszyscy korzystać - podsumowuje dr Sierpiński.

Więcej informacji i formularz akredytacyjny: https://abm.gov.pl/pl/konferencja-2020/638,Konferencja-Agencji-Badan-Medycznych-Priorytety-zdrowotne-Polakow-na-2021-rok.html.

Zobacz film podsumowujący pierwszy rok pracy ABM.


DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum