7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

W dniach 3-5 października 2019 r. odbędzie w Krakowie 7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych. Hasło tegorocznej edycji tego wydarzenia brzmi: "Pacjent nie wybiera".

7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To spotkanie ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, medyków zrzeszonych w służbach mundurowych, a także wszystkich osób zainteresowanych medycyną ratunkową i ratownictwem medycznym corocznie gromadzi kilkaset osób, nieustannie pracujących nad swoim rozwojem zawodowym. Przez trzy dni mają okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wykładach, warsztatach i dyskusjach, wymieniać się informacjami i doświadczeniem.

- Ze względu na dużą interdyscyplinarność zawodu ratownika, wszechstronny musi być także program naukowy konferencji. W tym roku skupimy się na kardiologii, pediatrii, działaniach medycznych w czasie kryzysów humanitarnych, ścisłej współpracy zespołów ratownictwa medycznego z innymi służbami, w tym jednostkami specjalnymi działającymi w sytuacjach kryzysowych i terrorystycznych - informują organizatorzy.

Wśród wykładowców znajdą się osoby z doświadczeniem w pracy w zespołach wyjazdowych, szpitalnych oddziałach ratunkowych, na zagranicznych misjach humanitarnych czy pokojowych, zawodowych i ochotniczych jednostek ratowniczych oraz lotniczych zespołów ratownictwa medycznego.

Grono wykładowców zasilą także osoby z zagranicy, w tym z Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej czy Australii, które przedstawią problematykę współpracy ratowników cywilnych z medykami służb mundurowych oraz działań w misjach humanitarnych, na podstawie doświadczeń międzynarodowych.

Szczegóły i rejestracja: www.ratownicymedyczni.com

FB:  www.facebook.com/OKRM.Krakow

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze