5 Forum Nowoczesnej Diabetologii 2 i 3 grudnia w Poznaniu

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się 2 i 3 grudnia w Poznaniu. Wydarzenie to nie tylko konferencja i warsztaty - to przede wszystkim cykliczny program edukacyjny dla diabetologów i członków zespołów terapeutycznych.

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii 2 i 3 grudnia w Poznaniu

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii rusza już 2 grudnia w Poznaniu

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu spotyka się grono największych autorytetów środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firm, startupów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów.

Z jednej strony jest to miejsce prezentacji nowości, z drugiej – okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i zagrożeń dla różnorodnych koncepcji na innowacyjne produkty bądź usługi, które w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane w praktyce. Jest to zatem przestrzeń dla przedsiębiorstw i innych instytucji specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, aby zaprezentować je w działaniu i jednocześnie skonfrontować z wymaganiami środowiska diabetologów.

- Spotykamy się w gronie diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, pogłębiając naszą wiedzę i umiejętności praktyczne. Tegorocznym motywem przewodnim naszego spotkania będzie: „Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy” - zapowiada prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Dynamiczny postęp w diabetologii przynosi nowe doniesienia naukowe i rozwiązania technologiczne wspomagające diagnostykę, leczenie  cukrzycy i edukację. Czas pandemii unaocznił nam wszystkim, jak ogromnym potencjałem dysponujemy w rozwiązaniach telemedycznych. Chcemy, by postęp technologiczny w leczeniu cukrzycy nabierał dalej rozpędu, a Forum  Nowoczesnej Diabetologii było miejscem, gdzie nie tylko rozmawiamy o innowacjach, ale dzielimy się wiedzą praktyczną i dajemy możliwości sprawdzenia własnych umiejętności w nowych rozwiązaniach, które stały się już codzienną praktyką w leczeniu osób z cukrzycą – dodaje profesor. 

Podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędą się wykłady, warsztaty i debaty poświęcone nowoczesnemu leczeniu cukrzycy. W „Strefie Nowych Technologii dla Diabetologii” startupy, instytuty, uczelnie oraz firmy będą mogły prezentować swoje innowacyjne projekty dla środowiska diabetologicznego. Podczas „Diabetes Innovations Day” wybrane i nagrodzone zostaną najciekawsze rozwiązania, które w przyszłości skutecznie będą wspierać leczenie cukrzycy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum