49. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Od 12 do 15 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 49. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU).

49. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Kongres Naukowy PTU od blisko pół wieku jest najważniejszym, dorocznym wydarzeniem naukowym dla całego środowiska urologicznego w Polsce. Tym razem będzie on miał wyjątkowy charakter, gdyż przypada w roku, w którym obchodzimy 70. rocznicę powstania naszego Stowarzyszenia - przypomina prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Organizatorzy zaplanowali ponad 30 sesji i wykładów, z udziałem wybitnych specjalistów z Polski i innych krajów. W ramach 49. Kongresu Naukowego PTU odbędzie się m.in. sesja Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego (SIU).

W programie naukowym przewidziano sesje przygotowane wspólnie z najważniejszymi międzynarodowymi organizacjami urologicznymi: Europejskim Towarzystwem Urologicznym (EAU), Towarzystwem Urologicznym (AUA) oraz ISSECAM (Mirrors of Urology). W gronie zaproszonych wykładowców znaleźli się wybitni przedstawiciele nauki, będący uznanymi autorytetami, a zarazem lekarzami praktykami z bogatym doświadczeniem, co pozwoli zmierzyć się najważniejszymi wyzwaniami współczesnej urologii.

Szczegóły i rejestracja: kongres2019.pturol.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum