48. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W dniach 11-14 czerwca 2018 r. odbędzie się 48. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego. To kolejne w tym roku bardzo ważne wydarzenie medyczne, którego miejscem będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Program tegorocznej edycji Kongresu PTU skupi się na nowoczesnych metodach leczenia nowotworów układu moczowego.

Jak wygląda codzienna praktyka lekarza urologa? Z jakimi problemami do urologów zgłaszają się pacjenci? Jakie metody leczenia są obecnie najbardziej skuteczne?

Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka ponad 1000 urologów z kraju i całego świata, którzy spotkają się w Katowicach w ramach 48. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, najważniejszej w Polsce konferencji naukowej w całości poświęconej urologii.

Program tegorocznej edycji skupi się na nowoczesnych metodach leczenia nowotworów układu moczowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Uroonkologia wypełnia obecnie około 80% czasu pracy lekarzy urologów, to dominująca część praktyki urologicznej. Naszym zadaniem jest nie tylko rozpoznawanie, ale także operacyjne leczenie chorych oraz prowadzenie ich do końca ich życia. Opierając się na danych szacunkowych, opracowywanych przez najpoważniejsze instytucje w naszym kraju i w Europie, widać, że zachorowalność na nowotwory złośliwe pęcherza, nerki, gruczołu krokowego i jąder będzie wzrastać - podkreśla prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

- Kongres PTU to doskonała okazja, by omówić najnowsze wyniki badań i przyjrzeć się innowacyjnym metodom leczenia stosowanym na całym świecie. Na uczestników czekają liczne sesje programowe i debaty, w tym wspólna sesja Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego i PTU - dodaje prof. Chłosta.

Na program tegorocznego Kongresu złoży się osiem sesji programowych, debaty, wykłady i sesje plakatowe, w ramach których zaprezentowanych zostanie aż 85 prac naukowych. Uczestnicy wydarzenia szczegółowo omówią studia przypadków, zapoznają się z materiałami badawczymi oraz poznają nowoczesne metody zabiegowe w ramach sesji wideo.

Wśród zagranicznych gości znaleźli się m.in. prof. Manoj Monga (USA), prof. Philip Van Kerrebroeck (Holandia), prof. Steven Joniau (Belgia), prof. Andrew Thompson (Wielka Brytania) czy prof. Kurt Naber (Niemcy). Wybitni lekarze skupią się na najważniejszych problemach współczesnej urologii ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu urologii onkologicznej - nowotworów nerki, prostaty czy pęcherza moczowego.

Sesja Mirrors of Medicine poświęcona zostanie tematowi nokturii, czyli częstego oddawania moczu w nocy, który powiązany jest nie tylko z przerostem gruczołu krokowego. Z kolei podczas spotkania Europejskiej Szkoły Urologii uczestnicy poruszą temat zaburzeń erekcji i niepłodności.

Kongres stanowi doskonałą okazję do integracji całego środowiska urologicznego. Otwarty jest zarówno dla lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla młodych adeptów - udział w nim potwierdzili specjaliści z całego kraju. Niemniej nie tylko urolodzy są adresatami programu wydarzenia.

Swoje miejsce podczas Kongresu PTU mają również pacjenci. Dedykowana im sesja pozwoli na pogłębienie bezpośredniego dialogu między nimi a lekarzami.

Tematyka spotkania skupi się na roli urologa w procesie leczenia chorób dolnych dróg moczowych oraz przekazaniu wiedzy o najnowszych metodach leczenia nowotworów. W spotkaniu udział weźmie ponad 100 osób zrzeszonych w stowarzyszeniach pacjentów.

Szczegółowe informacje i program: kongres2018.pturol.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum