36. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych

W dniach 13 i 14 października odbędzie się w Warszawie 36. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych.

36. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rok 2017 jest rokiem istotnych zmian w zakresie systemu opieki zdrowotnej, a zwłaszcza dotyczy to zasad kontraktowania świadczeń - również w reumatologii. Temat ten budzi wiele kontrowersji. W ramach Konferencji organizowana jest debata, do której prof. nadzw. Leszek Markuszewski - dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji zaprosił przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dyrektorów szpitali posiadających oddziały reumatologiczne.

W trakcie konferencji zostaną omówione istotne z perspektywy reumatologii zagadnienia, szczególnie uruchamianie programu wczesnej diagnostyki zapaleń stawów, stan leczenia biologicznego w Polsce, a także program kształcenia rezydentów.

Spotkanie zapoczątkuje 13 października Konferencja Reumatologia 2017. Skierowana jest głównie do osób zarządzających oddziałami i poradniami reumatologicznymi w całym kraju. Zapraszamy również osoby związane ze światem medycyny niespecjalizujące się w reumatologii.

Pierwszy dzień Konferencji koncentrować się będzie głównie na zachodzących obecnie zmianach w systemie opieki zdrowotnej. Szczegółowo omówione zostaną kwestie sieci szpitali i jej wpływu na oddziały reumatologiczne, reumatologii wobec koordynowanej opieki zdrowotnej, a także przedyskutowany zostanie program wczesnego wykrywania RZS.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie standardom w Reumatologii. Omawiane też będą tematy dotyczące najnowszych odkryć i wyników badań w tej dziedzinie.

Głównymi tematami konferencji będą:
• Leczenie biologiczne w reumatologii - leki biopodobne
• Mapy potrzeb zdrowotnych i dostęp do leczenia - wnioski płynące dla reumatologów
• Koordynowana opieka zdrowotna i jej wpływ na reumatologię?
• Rola badań genetycznych w leczeniu celowanym u chorych na choroby reumatyczne;
• Profilaktyka i leczenie osteoporozy w praktyce reumatologa

W czasie konferencji rozdane będą nagrody czasopisma „Reumatologia”: Złote, Srebrne i Brązowe Pióra dla Autorów najlepszych artykułów oryginalnych opublikowanych w 2016 roku oraz dyplomy dla najaktywniejszych ubiegłorocznych recenzentów.

Organizator: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie
Miejsce: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, ul. Spartańska 1 w Warszawie.
Więcej informacji: http://spartanska.pl/

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum