10. edycja konkursu dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra"

www.rynekzdrowia.pl

31 marca 2016 r. upływa termin zgłaszania prac do konkursu dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra". To jubileuszowa, 10. edycja tego prestiżowego konkursu.

Organizowany przez firmę Servier konkurs "Kryształowe Pióra" wraz z uroczystością ogłoszenia wyników już od 10 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w środowisku dziennikarskim ciesząc się, z roku na rok, coraz większym zainteresowaniem, co ma odzwierciedlenie w stale rosnącej liczbie przesłanych do biura konkursu zgłoszeń.

Konkurs cieszy się również wysokim uznaniem wśród samych dziennikarzy, gdyż kryteria oceny zgłoszonych prac i wyłonienia laureatów są często porównywane przez nich z tymi stosowanymi w zachodnioeuropejskich konkursach. 

Jest to wydarzenie skierowane głównie do dziennikarzy medycznych i społecznych, mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnokrajowym lub regionalnym.
 
Prace konkursowe są zgłaszane w czterech kategoriach:
• Choroby serca - rosnące zagrożenie
• Depresja - przełamać tabu
• Cukrzyca - wygrać z postępem choroby
• Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najbardziej powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca oraz depresja, a także choroby nowotworowe.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 kwietnia 2015 roku a 31 marca 2016 roku. 

Zgłoszenia
Prace należy wysłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres Biura Konkursu do dnia 31 marca 2016 roku. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronach:
www.servier.pl
www.forumprzeciwdepresji.pl
www.dbajoserce.pl

Biuro Konkursu
kom. +48 664 118 134; e-mail: konkurs@enees.pl
ul. Orzechowa 1
05-520 Konstancin-Jeziorna

Patronat merytoryczny nad tegoroczną X edycją konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne,  Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Patronat medialny objął Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia oraz miesięcznik i portal Rynek Zdrowia.

KP.jpg
KP.jpg

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum