Żywiecki szpital z prestiżową nagrodą „Budowy XXI wieku” w kategorii obiekty zdrowia

Autor: oprac. RR • Źródło: szpitalzywiec.pl/Rynek Zdrowia26 września 2021 15:13

Szpital Żywiec otrzymał prestiżową nagrodę dla Budowy 2020 r. w kategorii obiektów zdrowia w finale prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku".

Żywiecki szpital z prestiżową nagrodą „Budowy XXI wieku” w kategorii obiekty zdrowia
Szpital Żywiec otrzymał prestiżową nagrodę dla Budowy 2020 r. Fot. szpitalzywiec.pl
  • Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku
  • Konkurs organizowany jest od 1996 r. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami.
  • Poza nagrodą w kategorii obiekty zdrowia Szpital Żywiec został także wyróżniony w kategorii inwestor, nagrodę Związku Powiatów Polskich za budowę szpitala otrzymało Starostwo Powiatowe w Żywcu

Konkurs organizowany jest od 1996 r. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami. Jego ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów oraz budowli dziedzictwa narodowego, promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów oraz urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Konkurowało 80 obiektów

W tegorocznej edycji brało udział ponad 80 budynków z całej Polski, w tym działający od roku Szpital Żywiec. Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku.

Nagrodę dla odebrali: dyrektor Małgorzata Świątkiewicz oraz dyrektor zarządzający InterHealth Canada w Polsce Wadim Kurpias - czytamy na stronie szpitala.

Starostwo Powiatowe w Żywcu także z nagrodą

Poza nagrodą w kategorii obiekty zdrowia Szpital Żywiec został także wyróżniony w kategorii inwestor, w której nagrodę Związku Powiatów Polskich za budowę szpitala otrzymało Starostwo Powiatowe w Żywcu. Głównym wykonawcą budynku Szpitala jest firma Wodpol z Żywca, a projektantem firma Arup.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze