Żywiec: umowa z Kanadyjczykami na budowę szpitala tuż-tuż

Autor: portalsamorzadowy.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2011 12:18

Podpisanie umowy na budowę przez konsorcjum InterHealth Canada szpitala w Żywcu nastąpi prawdopodobnie jeszcze w lipcu, a najpóźniej w sierpniu. Podczas gdy Kanadyjczycy zabiegają o bankowe kredyty, w Żywcu dyskutują na temat lokalizacji placówki.

Żywiec: umowa z Kanadyjczykami na budowę szpitala tuż-tuż

Dyskusję wywołał nowy plan zagospodarowania przestrzennego Żywca i pomysły o awaryjnej lokalizacji inwestycji na atrakcyjnych inwestycyjnie i komunikacyjnie terenach w Wieprzu.

Jednak władze miasta chcą przyjąć plan uwzględniający już wszystkie niezbędne warunki do wybudowania szpitala na Polach Lisickich w takim kształcie, jak przewidziano w ofercie - informuje portalsamorządowy.pl powołując się na Gazetę Żywiecką.

Teren na Polach Lisickich od dawna planowany był jako miejsce lokalizacji szpitala.

- Kiedyś odwiedzili mnie przedstawiciele społecznego komitetu, którzy już kilkadziesiąt lat temu zbierali pieniądze na wykup działki pod budowę szpitala. W sumie wygospodarowano 5 hektarów - opowiadał portalowi rynekzdrowia.pl Antoni Juraszek, dyrektor Zespołu ZOZ Szpital Powiatowy w Żywcu.

Zaznaczył, że do wykupionej działki powiat żywiecki zobowiązał się doprowadzić drogę i wszystkie media, co będzie kosztowało ok. 15 mln zł.

Przypomnijmy, że żywiecki szpital, którego koszty budowy i wyposażenia mają przekroczyć 200 mln zł, jest pierwszą tak dużą inwestycją w ochronie zdrowia podejmowaną przez samorząd w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum