Żywiec: starosta potwierdza termin oddania nowego szpitala - październik 2019 r.

Autor: Beskidy News/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2018 12:26

Starosta żywiecki Andrzej Kalata potwierdził w czwartek, że planowany termin oddania szpitala to -  zgodnie z pierwotnymi założeniami - III kwartał 2019 r.

Żywiec: starosta potwierdza termin oddania nowego szpitala - październik 2019 r.
Tak będzie wyglądał Szpital Powiatowy w Żywcu Fot. materiały prasowe

Inwestycja Szpital Powiatowy w Żywcu realizowana jest na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i InterHealth Canada. Finansowanie na ten cel prywatny partner otrzymał w październiku br. od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) - informuje serwis zywiec.beskidy.news

Prywatna firma ma prowadzić placówkę przez trzydzieści lat. Starostwo użyczyło na ten cel działkę i zbudowało drogę dojazdową. Przy okazji podpisywania umowy prezes InterHealth Canada dr Zahid Al Sabti przyznał, że jego firma planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu wcześniej niż w październiku 2019 roku.

Wraz z rozpoczęciem budowy pojawiały się różne terminy, w których inwestycja ma zostać zakończona. Jeden z nich to koniec br. Ostatecznie zadeklarowano, że szpital zostanie oddany do użytku w III kwartale przyszłego roku.

Więcej: zywiec.beskidy.news

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum