Żywiec: powstanie ogród terapeutyczno-edukacyjny dla dzieci

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2011 10:30

Fundacja Pomocy Dzieciom z Żywca, prowadząca od kilku lat na terenie parku Habsburgów centrum rehabilitacyjno-edukacyjne zamierza wykorzystać duży teren wokół placówki i stworzyć ogród terapeutyczno-edukacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

Żywiec: powstanie ogród terapeutyczno-edukacyjny dla dzieci

Ogród został tak zaprojektowany, żeby nie tylko zdobił otoczenie centrum, ale przede wszystkim był pomocą dydaktyczną dla rehabilitantów Fundacji w codziennych zajęciach z niepełnosprawnymi dziećmi. Mają temu służyć architektura oraz rosnące tu rośliny – pisze portal gazeta.pl

Projektanci zaplanowali wykonanie ścieżek spacerowych z różnego rodzaju podłoży, m.in. z: kostki brukowej, pali drewnianych, żwiru, tartanu, płyt kamiennych, trawy itp. Będą one służyły dzieciom z problemami z chodzeniem do nauki poruszania się o własnych siłach, o kulach, czy na wózku w takich warunkach, jakie mogą spotkać na co dzień.

Fundacja szuka teraz wykonawców projektu. Prace mają rozpocząć się latem i potrwają do wiosny 2012 r.

Koszt inwestycji szacowany jest na kilkaset tysięcy złotych, dlatego Fundacja stara się o dotację z Unii Europejskiej. Przed kilkoma dniami dostała też 20 tys. dolarów wsparcia od międzynarodowej firmy Eaton, która ma swój zakład w Bielsku-Białej.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum