Żywiec: 15 września Kanadyjczycy podpiszą umowę na budowę nowego szpitala

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 08 września 2011 16:49

W czwartek (15 wrześnie) nastąpi oficjalne podpisanie umowy pomiędzy konsorcjum InterHealth Canada Limited a Starostwem Powiatowym w Żywcu na budowę, uruchomienie i zarządzanie nowym Szpitalem Powiatowym w Żywcu.

Żywiec: 15 września Kanadyjczycy podpiszą umowę na budowę nowego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Inwestycja, której wartość wyniesie  220 mln zł, to pierwszy projekt w ochronie zdrowia, który będzie zrealizowany w Polsce w ramach ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Projekt zakłada, że kanadyjski inwestor wybuduje i wyposaży szpital powiatowy, który przez 30 lat będzie świadczył usługi w oparciu o finansowanie z NFZ. Dopuszcza się także możliwość prowadzenia działalności komercyjnej.

- Moim zdaniem kanadyjscy partnerzy na samo przygotowanie oferty wydali co najmniej milion euro. Zrobili wprost idealną ocenę rynku medycznego. Wszystko jest: ilość usług medycznych, rodzaje chorób, a nasz region to prześwietlili na wylot - mówił nam Andrzej Kalata, wicestarosta żywiecki odpowiedzialny w powiecie za sprawy zdrowia. Takie podejście ma zapewnić sukces.

Nowy szpital zastąpi placówkę, która mieści się w budynkach sięgających jeszcze XIX wieku.

InterHealth Canada Limited to renomowana firma specjalizująca się w usługach medycznych. Najwięcej szpitali ma w Kanadzie, prowadzi też placówki w Stanach Zjednoczonych i Anglii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum