Żory: wszczepią endoprotezę z wykorzystaniem technologii Visionaire

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2013 09:49

W Żorach powstał nowy kompleks medyczny. Składa się on z pierwszego w tej części województwa śląskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej Helimed oraz działającej od 11 lat w mieście Sport Kliniki - szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządów ruchu.

Żory: wszczepią endoprotezę z wykorzystaniem technologii Visionaire
Dzięki tej inwestycji ponad 350 tys. mieszkańców południowo-zachodniej części woj. śląskiego zyska dostęp do nowoczesnej i kompleksowej diagnostyki. Otwarciu Helimedu towarzyszyła rozbudowa Sport Kliniki o nowy oddział łóżkowy.

Nowy ośrodek Helimed Diagnostic Imaging ma aż 716 m kw. Pacjenci znajdą w nim kompleksową diagnostykę począwszy od USG, RTG, po rezonans magnetyczny Siemens i tomografię komputerową. Pomoc w diagnostyce w żorskim ośrodku uzyskają m.in. pacjenci cierpiący na nowotwory, schorzenia układu kostno-stawowego, choroby neurologiczne, pacjenci z chorobami układu pokarmowego. W sumie, jak szacują przedstawiciele placówki, rocznie badanie wykonywać będzie ponad 30 tys. osób, głównie z powiatów żorskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i jastrzębskiego.

W nowej placówce rozbudowana została także Sport-Klinika. Ten nowoczesny ośrodek, od lat specjalizujący się w leczeniu urazów i schorzeń układu ruchu z wykorzystaniem małoinwazyjnych technologii artroskopowych, został powiększony o nowy oddział z 16 dodatkowymi łóżkami oraz zapleczem zabiegowym i pooperacyjnym dzięki czemu dysponuje teraz aż 41 łóżkami.

Dzięki jednej z najnowocześniejszych pracowni diagnostycznych, połączonej ze szpitalem możliwe będzie wykonywanie w ośrodku wielu skomplikowanych zabiegów, w tym pionierskich operacji, m.in. wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego z wykorzystaniem technologii Visionaire. Ta metoda, stosowana już w USA i Niemczech, pozwala na stworzenie, dzięki diagnostyce obrazowej i konsultacjom z inżynierami w Memphis z USA, idealnie dopasowanego implantu stawu kolanowego. Pierwszy zabieg na południu Polski z wykorzystaniem tej technologii zostanie przeprowadzony już w piątek (28 czerwca).

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum