Złotniki: tu powstanie ośrodek usług biomedycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2011 09:03

W Złotnikach k. Poznania wmurowano w sobotę kamień węgielny pod budowę Nickel BioCentrum (NBC) - nowoczesnego ośrodka usług biomedycznych. NBC ma skupiać polskie i zagraniczne podmioty działające w szeroko rozumianej branży biotechnologicznej, medycznej i Life Science.

Złotniki: tu powstanie ośrodek usług biomedycznych
Inwestycja, współfinansowana ze środków unijnych, realizowana jest przez Nickel Technology Park Poznań. Oddanie obiektu zaplanowano w drugim kwartale 2012 r.

- Liczymy, że Nickel BioCentrum przyczyni się do likwidacji barier hamujących rozwój branży biotechnologicznej i Life Science w naszym kraju, oraz pozwoli stworzyć trzeci, obok Łodzi i Krakowa, silny ośrodek wspierający jej działania - powiedziała Dagmara Nickel, prezes Nickel Technology Park Poznań.

W obiekcie o powierzchni 5 tys. mkw. znajdą się przygotowane specjalnie na potrzeby biobiznesu powierzchnie laboratoryjne, powierzchnie biurowe, jak również zespół pracowni mikrobiologicznych.

Powstające w NBC laboratoria zostaną wyposażone w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Inwestycja o wartości 21,5 mln zł otrzymała w 2010 r. 50 proc. dofinansowanie z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, wspierającego innowacyjne przedsięwzięcia w regionie.

Nickel Technology Park Poznań, to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny. W funkcjonujących na terenie NTPP firmach pracuje ponad 700 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum