Zielona Góra: zgromadzenie wspólników szpitala uniwersyteckiego

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2018 17:55

W środę (2 maja) odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Samorząd województwa reprezentowała marszałek Elżbieta Anna Polak. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowany był przez dr hab. inż. Andrzeja Pieczyńskiego, prof. UZ - prorektora ds. rozwoju.

Przedmiotem spotkania było podjęcie uchwał dotyczących m.in. zawarcia umowy na potrzeby realizacji programów lekowych oraz chemioterapii. Fot. Archiwum

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, przedmiotem spotkania było m.in. podjęcie uchwał dotyczących:

- realizacji umowy na sukcesywną dostawę soczewek wewnątrzgałkowych wraz z udostępnieniem instrumentarium oraz urządzeń do biometrii. Umowa zawarta będzie na okres do 30 kwietnia 2021 r.,
- zawarcia umowy na potrzeby realizacji programów lekowych oraz chemioterapii,
- zawarcia umów z lekarzami na świadczenie usług medycznych w zakresie chorób płuc, chirurgii i urologii dziecięcej oraz ginekologii i położnictwa.

Ponadto zgromadzenie podjęło uchwałę w sprawie kształtowania zasad wynagradzania członków zarządu Spółki. Doprecyzowane zostały zapisy umów kontraktowych jednocześnie dostosowano umowy do obowiązujących aktów prawnych.

Prezes zarządu Marek Działoszyński poinformował także o sytuacji Spółki po zakończeniu pierwszego kwartału br. Przekazał także informacje dotyczące budowy Centrum Matki i Dziecka przy Szpitalu Uniwersyteckim.

Urząd przypomina, że 12 kwietnia br. rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Wybrano ofertę firmy Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Przetarg na wykonanie tej ważnej dla Lubuskiego inwestycji zaplanowano w formule ''zaprojektuj i wybuduj''. Wpłynęły dwie oferty o bardzo zbliżonej wartości. Wybrano najkorzystniejszą, czyli spółki gliwickiej, o wartości 98.694.270 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum