Zielona Góra: w maju dowiemy się, kto wybuduje szpital dziecięcy?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2018 09:19

W maju br. ma zostać wyłoniony zwycięzca przetargu na budowę zielonogórskiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Placówka powstanie przy Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji i ponad 170 łóżek.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Przetarg trwa od końca stycznia. To już drugie podejście. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo firmy, które się do niego zgłosiły, przedstawiły oferty o 20 mln wyższe niż mógł na to przeznaczyć szpital. By ograniczyć koszty zmodyfikowany został program funkcjonalno-użytkowy (PFU) budowy. Zrezygnowano, przy zachowaniu wszystkich funkcji szpitala, m.in. z parkingu podziemnego oraz zmniejszona została planowana powierzchnia obiektu o prawie 5 tys. m kw.

Firmy mają czas do połowy marca na składanie ofert. Szpital planuje, że w maju uda się rozstrzygnąć przetarg, a pod koniec roku ruszą prace budowlane. Centrum ma być gotowe w grudniu 2020 r.

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka kosztować będzie ponad 90 mln zł. 56 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej, 12 mln zł pochodzi z samorządu województwa, 9 mln zł z budżetu państwa, a pozostała kwota to środki własne szpitala. Placówka znajdzie się na sześciu kondygnacjach (w tym jednej podziemnej) o łącznej powierzchni prawie 15 tys. m kw.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum