Zielona Góra: trwa kompleksowa termomodernizacja Szpitala Uniwersyteckiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2021 16:20

Prace związane z termomodernizacją Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze są wykonywane obecnie na większości budynków lecznicy i przebiegają zgodnie z planem. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 mln zł - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Zielona Góra: trwa kompleksowa termomodernizacja Szpitala Uniwersyteckiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Głównym celem przedsięwzięcia, którego realizacja rozpoczęła się w połowie zeszłego roku, jest zminimalizowanie zużycia energii, uzyskanie komfortu cieplnego i podwyższenie standardów opieki medycznej w zielonogórskim szpitalu.

Projekt zakłada termomodernizację wszystkich budynków lecznicy, które zyskają również nowoczesny wygląd - napisano w komunikacie.

Prace termomodernizacyjne są wykonywane na większości budynków szpitala. Najbardziej zaawansowane są w budynku U, w którym mieszczą się oddziały pulmunologii, chirurgii klatki piersiowej oraz poradnie przyszpitalne, gdzie do wykończenia pozostają jedynie takie elementy, jak schody oraz wejścia.

W budynkach B i B1, w których mieszczą się oddziały: neurologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, kardiologii, chorób wewnętrznych, hematologii, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, nefrologii ze stacją dializ, SOR oraz zakładu rehabilitacji, trwają prace związane z elewacjami i instalacjami wewnętrznymi, które są już mocno zaawansowane.

Rozpoczęły się również prace elewacyjne w budynkach C i C1, w których mieszczą się: oddział chirurgii i urologii dziecięcej, urologii, chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz centralny blok operacyjny.

Natomiast na rozpoczęcie prac czekają budynki: E (okulistyka i laryngologia), D1 (portiernia) oraz L (onkologia, położniczo-ginekologiczny).

Łączna wartość projektu wynosi ponad 50 mln zł, w tym 38,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego, a 11,5 mln zł wkład własny szpitala i urzędu marszałkowskiego. Zamknięcie całej inwestycji jest planowane w 2022 r.

Wykonawcą termomodernizacji Szpitala Uniwersyteckiego jest firma Mostostal Zabrze - Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A., która wybudowała również Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zielonogórskiej lecznicy.

Marcin Rynkiewicz (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum