Zielona Góra: tak będzie wyglądał szpital dziecięcy za 112 mln zł

Autor: Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2018 17:47

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma zapewnić nowoczesną bazę łóżkową i diagnostyczno-zabiegową spełniającą najwyższe standardy nowoczesnego pediatrycznego szpitala klinicznego. Wartość całkowita inwestycji to 112,3 mln zł. Zaprezentowano właśnie wizualizację obiektu.

Fot. materiały prasowe

Znajdzie się tam Oddział Położnictwa wraz z traktem porodowym i dedykowaną salą operacyjną do cięć cesarskich oraz Kliniczny Oddział Neonatologii wraz z OIOM-em noworodkowym. Podwyższenie komfortu leczenia dzieci oraz pacjentek położniczych zostanie osiągnięte przez odseparowanie Oddziału Dziecięcego i Oddziału Położnictwa i Neonatologii od oddziałów, gdzie przebywają dorośli pacjenci.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie: 68,5 mln zł, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację Projektu: 59,4 mln zł oraz z budżetu państwa na realizację Projektu: 9,2 mln zł. Wkład własny: 43,6 mln zł (w tym środki z budżetu województwa - 29 mln zł).

 - Utworzenie Centrum to priorytet samorządu województwa. Nie ma nic ważniejszego w tej kadencji niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni kompleksową opiekę - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Budynek o powierzchni 14 tys. m kw., będzie mieścił ponad 170 łóżek szpitalnych. Ma mieć pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. A dzięki dwóm wewnętrznym kwadratowym patio, nie tylko zyska wizualnie na atrakcyjności, ale również będzie odpowiednio doświetlony.

 Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na 30 października 2020 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum