Rynek Zdrowia | 29-07-2018 17:47

Zielona Góra: tak będzie wyglądał szpital dziecięcy za 112 mln zł

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma zapewnić nowoczesną bazę łóżkową i diagnostyczno-zabiegową spełniającą najwyższe standardy nowoczesnego pediatrycznego szpitala klinicznego. Wartość całkowita inwestycji to 112,3 mln zł. Zaprezentowano właśnie wizualizację obiektu.

Fot. materiały prasowe

Znajdzie się tam Oddział Położnictwa wraz z traktem porodowym i dedykowaną salą operacyjną do cięć cesarskich oraz Kliniczny Oddział Neonatologii wraz z OIOM-em noworodkowym. Podwyższenie komfortu leczenia dzieci oraz pacjentek położniczych zostanie osiągnięte przez odseparowanie Oddziału Dziecięcego i Oddziału Położnictwa i Neonatologii od oddziałów, gdzie przebywają dorośli pacjenci.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie: 68,5 mln zł, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację Projektu: 59,4 mln zł oraz z budżetu państwa na realizację Projektu: 9,2 mln zł. Wkład własny: 43,6 mln zł (w tym środki z budżetu województwa - 29 mln zł).

 - Utworzenie Centrum to priorytet samorządu województwa. Nie ma nic ważniejszego w tej kadencji niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni kompleksową opiekę - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Budynek o powierzchni 14 tys. m kw., będzie mieścił ponad 170 łóżek szpitalnych. Ma mieć pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. A dzięki dwóm wewnętrznym kwadratowym patio, nie tylko zyska wizualnie na atrakcyjności, ale również będzie odpowiednio doświetlony.

 Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na 30 października 2020 r.