Zielona Góra: szpital wojewódzki wyda 32 mln zł na remonty i rozbudowę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2011 11:00

Szpital Wojewódzki SP ZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze wyda na na inwestycje w 2011 roku ponad 32 mln zł - ponad dwie trzecie środków pochłoną remonty oddziałów.

Zielona Góra: szpital wojewódzki wyda 32 mln zł na remonty i rozbudowę
32 mln to kwota osiem razy większa niż w ubiegłym roku. Wówczas, dzięki funduszom z Urzędu Marszałkowskiego udało się m.in. wyremontować część oddziału zakaźnego (modernizacja zakończy się w tym roku), a z własnych środków rozpocząć odnowę oddziału nefrologii ze stacją dializ.

W tym roku liczba flagową inwestycją jest budowa Centrum Urazowego w szpitalu. Trzeba na nie wydać aż 11 mln zł, z czego 9 mln wyłoży Ministerstwo Zdrowia. Do istniejącego gmachu zostanie dobudowane jeszcze jedno piętro z lądowiskiem dla śmigłowców. W listopadzie będzie gotowe do użytku.

Szpital kontynuuje także większość inwestycji rozpoczętych jeszcze w 2010 roku. To remonty oddziałów: chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii naczyniowej i ortopedii. Koszt tych remontów to ponad 3 mln zł. Przyszłe mamy na pewno ucieszą nowe okna na oddziale położniczo-ginekologicznym czy dalsze prace na oddziale noworodkowym, w którym również zostaną m.in. wymienione okna oraz powstanie całkiem nowa izba przyjęć.

Ponad 19 mln zł inwestowanych środków pochodzi z dotacji unijnych, rządowych i od marszałka.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum