Zielona Góra: szpital kupił sprzęt, w planach kredyt i kolejne inwestycje

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2018 13:49

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. podsumował zakupy, jakich dokonał w ostatnim kwartale minionego roku. Tylko w ciągu trzech miesięcy wzbogacił się o sprzęt wyceniony na 15 mln zł. W planach jest kredyt i kolejne zakupy.

Kolejne zakupy mają być finansowane m.in. dzięki kredytowi

Zakupiono m.in. nowy agregat prądotwórczy o wartości 324 tys. zł, aparat RTG (800 tys. zł) i aparat USG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej, kardiomonitor (8 sztuk o wartości 438 tys. zł), laser holmowy dla Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej (149 tys. zł) czy aparat do dializ z fotelem (6 szt. za 326 tys. zł).

Dotacje pochodzą przede wszystkim od samorządu woj. lubuskiego, który przekazał szpitalowi 12,6 mln zł w ciągu całego roku, z tego ponad  3 mln zł na sprzęt medyczny. Pomogło też Ministerstwo Zdrowia.

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak zaznacza, że potrzeba rozbudowy i inwestowania w szpital jest ogromna. Urząd Marszałkowski chce w tym roku wnieść aportem wszystkie nieruchomości, które obecnie szpital dzierżawi. Ma to zwiększyć aktywa szpitala i umożliwić, dzięki kredytowi, finansowanie kolejnych zakupów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum