Zielona Góra: radni wypowiedzą się w sprawie nowego oddziału dziecięcego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2014 09:43

Waldemar Taborski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze poprosił radnych o poparcie planów budowy oddziału pediatrycznego w tej placówce. Decyzja ma zapaść na nadzwyczajnej sesji.

Dyrektor Taborski ma dość oporu północnej części woj. lubuskiego w sprawie budowy nowego oddziału dziecięcego w Zielonej Górze. W jego opinii protesty "północy" mają charakter czysto polityczny. Jak podkreśla Taborski w szpital w Gorzowie włożono już 300 mln zł, a Zielonej Górze nie chce się dać 80 mln, ponieważ w Gorzowie odzywają się "rejtanowskie odruchy".

Dyrektor tłumaczy że budowa oddziału dziecięcego w Zielonej Górze jest konieczna. Jak podkreśła w XXI w. standard powinien być taki, że rodzice przebywają z dziećmi. I to nie na karimatach czy podłodze.

W jego opinii nie ma lepszego miejsca na oddział dziecięcy niż Zielona Góra. W Gorzowie pracuje jeden pediatra, który wkrótce odchodzi na emeryturę. W Zielonej Górze jest silna baza kadrowa, a tutejsza pediatria ma także porozumienie z onkologią dziecięcą we Wrocławiu; dzięki temu w przyszłości można by leczyć białaczkę u dzieci w Zielonej Górze.

Więcej:www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum