Zielona Góra: ośrodek neurochirurgii i neurotraumatologii za 13 mln zł

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2009 16:38

Otworzono Lubuski Ośrodek Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Szpitalu Wojewódzkim SPZOZ w Zielonej Górze.

Zielona Góra: ośrodek neurochirurgii i neurotraumatologii za 13 mln zł

Ośrodek, dzięki nowoczesnej i unikalnej w skali kraju aparaturze medycznej i innowacyjnych rozwiązaniach technologiczno-medycznych stał się najnowocześniejszym oddziałem neurochirurgicznym w Polsce, nie mając sobie równych w chwili obecnej.

Prawdziwą dumą Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatologii jest doskonale wyposażony blok operacyjny. Znajdują się tam: neuronawigacja oraz najnowszej generacji operacyjny mikroskop neurochirurgiczny z wyposażeniem, neuromonitoring do monitorowania nerwów obwodowych z wyposażeniem, mobilny system obrazowania 2D i 3D, który zintegrowany został z nawigacją neurochirurgiczną, endoskop neurochirurgiczny, aspirator ultradźwiękowy z wyposażeniem, system monitorowania na 11 stanowisk.

Ośrodek to 26-łóżkowy oddział z 5-łóżkowym odcinkiem intensywnego nadzoru neurochirurgicznego o powierzchni 1000mkw. Na potrzeby pacjentów szpital zagospodarował nieużytkowane do tej pory poddasze.

W zakresie innowacyjności i nowych usług Ośrodek będzie wykonywać operacje kręgosłupa w pełnym zakresie oraz inne wysokospecjalistyczne, czasami innowacyjne, pionierskie zabiegi neurochirurgiczne i neurotraumatologiczne (zabiegi w zakresie onkologii i chorób naczyniowych mózgu).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum