Zielona Góra: konkurencyjny pomysł na nowy szpital?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2018 10:39

Jerzy Materna, wiceminister w rządzie PiS i poseł z Zielonej Góry, roztacza widoki przed samorządowcami na budowę nowego szpitala wojewódzkiego w tym mieście. Deklaruje, że pomoże zdobyć pieniądze.

Fot. archiwum

Plany budowy nowej lecznicy wojewódzkiej zdradził Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry, który wybrał już nawet lokalizację - lecznica miałaby powstać przy Trasie Północnej. Nowy szpital miałby powstać na 23 ha terenu należącego do Lasów Państwowych - między siedzibą ADB a rondem przy CRS. Przy nowym szpitalu miałoby powstać również Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. 

Z propozycją wyszedł Jerzy Materna, wiceminister gospodarki i żeglugi śródlądowej. W poniedziałek (29 stycznia) uchwała dotycząca zmiany Studium pojawiła się na komisji rozwoju. We wtorek ma zostać przegłosowana na posiedzeniu rady miasta. Na komisji radni poparli pomysł, choć byli mocno zaskoczeni.

W poniedziałek wieczorem marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak wydała oświadczenie w sprawie pomysłu miasta. Pisze w nim, że Centrum Zdrowia Matki i Dziecka od wielu lat jest planowane przy ul. Wazów, a obecnie trwa przetarg na jego budowę. Stwierdza także, że było naprawdę dużo czasu na konsultacje, dyskusje i nowe pomysły. Zastanawia się też, czy w nowym pomyśle nie chodzi o zatrzymanie już rozpoczętej procedury budowy szpitala.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum