Zielona Góra: czy są szanse na nowy szpital wojewódzki?

Autor: gazeta.pl,RR/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2014 09:31

Trwają konsultacyjne nad Lubuską Strategią Ochrony Zdrowia na lata 2014 - 2020. Uwagi można składać do 13 lutego 2014 r. w Departamencie Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Raport końcowy zostanie przedłożony Zarządowi Województwa Lubuskiego do 25 lutego.

Zielona Góra: czy są szanse na nowy szpital wojewódzki?

Jedna z propozycji zgłoszonych w trakcie konsultacji dotyczy budowy nowego szpitala w Zielonej Górze. Tomasz Nesterowicz, radny SLD, przekonuje w Gazecie Wyborczej, że budynki, w których funkcjonuje obecny Szpital Wojewódzki są porozrzucane na stosunkowo dużej powierzchni i mimo starań dyrekcji szpitala, nie są połączone ze sobą w sposób idealny pod względem funkcjonalnym.

Mankamentem jest również położenie lecznicy w centrum miasta, z utrudnionym dojazdem i małą ilością miejsc parkingowych (radny uważa, że należałoby wybudować parking wielopoziomowy).

Tomasz Nesterowicz proponuje, by zlokalizować nowy szpital przy planowanej Trasie Północnej, co zapewniałaby łatwy dojazd nie tylko pacjentom z miasta, ale także z województwa.

Zdaniem radnego, wkładem Zielonej Góry mogłaby być działka budowlana przeznaczona pod szpital, a środki niezbędne do budowy mogłyby pochodzić z funduszy unijnych, ZIT-u (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - forma współpracy samorządów miasta, otaczających je gminy oraz województwa), Urzędu Marszałkowskiego i ze sprzedaży terenu i obiektów obecnego Szpitala Wojewódzkiego.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum