Zielona Góra: budowa centrum pediatrycznego - zdania są podzielone

Autor: zielonagora.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2014 14:10

Budowa Wielospecjalistycznego Centrum Pediatrii w Zielonej Górze wzbudza emocje. Przeciwko budowie opowiadali się lubuscy starostowie, którzy boją się, że kosztowna lecznica doprowadzi do likwidacji oddziałów dziecięcych w szpitalach powiatowych.

Głos w sprawie zajęli lekarze stażyści, którzy uczą się zawodu w szpitalu w Zielonej Górze. Przekonują, że budowa centrum dotyczy także ich przyszłości.

- Z punktu widzenia Uniwersytetu Zielonogórskiego, który chce otworzyć medycynę, centrum pediatryczne byłoby świetną bazą dydaktyczną dla studentów. Ponadto z 14 lekarzy stażystów, którzy przyuczają się do zawodu w wojewódzkim szpitalu w Zielonej Górze, już dwóch zapowiedziało specjalizację z pediatrii i chirurgii dziecięcej - opowiada Robert Górski, lekarz stażysta.

Dodaje, że w woj. lubuskim na 10 oddziałach dziecięcych pracuje łącznie tylko 28 lekarzy specjalistów. Ich średni wiek wynosi około 55 lat. A wysyłanie małych pacjentów do ośrodków poza województwo oznacza sporą stratę pieniędzy. W 2012 r. lubuski NFZ przekazał na ten cel 20 mln zł.

- Wkrótce może okazać się, że nie będzie komu leczyć dzieci - dodaje Górski.

Więcej: http://zielonagora.gazeta.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum