Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia | 01-09-2020 12:09

Zielona Góra: Szpital Uniwersytecki z oddziałem rehabilitacji w nowej lokalizacji

Zakład Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zyskał nowe pomieszczenia. Zmiany pozwolą na zachowanie reżimu sanitarnego a pacjenci korzystający z rehabilitacji nie będą zmuszeni do przechodzenia przez oddział neurologii, jak to miało miejsce do tej pory.

Fot. Piotr Waniorek/Żelazna Studio (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe pomieszczenia zakładu, a w szczególności nowoczesny sprzęt, umożliwią rehabilitację pacjentów ambulatoryjnych w ramach kontraktu z NFZ oraz pacjentów objętych unijnym programem profilaktyki ochrony zdrowia w zakresie schorzeń narządu ruchu.

Dotychczas zakład rehabilitacji znajdował się w głównym budynku lecznicy. By pacjenci mogli z niego korzystać, musieli przejść przez oddział neurologii. Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa takie rozwiązanie ograniczyło świadczenie usług dla osób spoza szpitala.

Trzeba było znaleźć inne rozwiązanie. Obecnie rehabilitacja będzie się odbywać w dużych, specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Pieniądze na remont w wysokości miliona złotych szpital wygospodarował z własnego budżetu. Wyposażenie zasponsorowała firma expondo, która zadbała o zakup, transport i montaż specjalistycznego sprzętu służącego rehabilitacji pacjentów.

Zakupiony sprzęt to wysokiej klasy łóżka do terapii, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowanie, a także zestaw sprzętu biurowego oraz mebli. Na liście zakupów znalazły się 82 pozycje.

Więcej: gazetalubuska.pl