×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zgorzelec: szpital z dofinansowaniem na onkologię i opiekę koordynowaną

Autor: powiatzgorzelecki.pl/Rynek Zdrowia15 grudnia 2017 10:10

Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa projekty, które wkrótce wejdą w fazę realizacji. Wielospecjalistyczny Szpital - SPZOZ w Zgorzelcu pozyskał na te przedsięwzięcia przeszło 35,5 mln zł.

Zgorzelec: szpital z dofinansowaniem na onkologię i opiekę koordynowaną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

13 grudnia br. w obecności marszałka woj. dolnośląskiego oraz starosty zgorzeleckiego podpisano stosowną umowę na dofinansowanie.

Wartość pierwszego projektu pn. ''Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne'' przekracza 31 mln zł, przy czym dofinansowanie ze środków wspólnotowych wyniesie ponad 25,5 mln zł. W 2016 r. szpital w Zgorzelcu oraz Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie podpisały umowę o współpracy. Przyznane środki będą dzielone między partnerów - czytamy na stronie zgorzeleckiego starostwa powiatowego.

W Zgorzelcu zaplanowano m.in. pełną modernizację bloku operacyjnego wraz z zakupami nowego wyposażenia oraz remont pododdziału chirurgii onkologicznej. Przewidziano doposażenie w niezbędny sprzęt medyczny poszczególnych oddziałów szpitalnych związanych z onkologią i diagnostyką. Nowy sprzęt trafi również do przychodni WS-SPZOZ w Gryfowie i Olszynie.

Kolejny projekt, który zyskał przychylność samorządu województwa dolnośląskiego, to Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej (RCOK). W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego szpital zgorzelecki pozyskał na poprawę standardów leczenia ponad 9,5 mln zł.

RCOK służyć ma rozwojowi tzw. opieki koordynowanej i środowiskowej poprzez inwestycje w POZ i AOS. Centrum powstanie w Zgorzelcu w nowo wybudowanym, trzykondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1,2 tys. mkw. Docelowo ma w nim funkcjonować kilkanaście poradni specjalistycznych, POZ oraz pielęgniarki środowiskowe i położne.

Więcej: www.powiatzgorzelecki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze