Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia | 13-12-2011 11:35

Żary: Szpital na Wyspie czeka modernizacja

Prezes Powiatowego Centrum Usługowego Sp. z.o.o NZOZ Szpital Na Wyspie w Żarach oraz lokalny samorząd mają plany rozbudowy i modernizacji lecznicy. Ma być bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Wicestarosta Danuta Madej zaznacza, że ze względu na trudna sytuację powiatu, spółka będzie musiała sama sobie poradzić z tym zadaniem. Jedną z możliwości pomocy może być udział w modernizacji  innej spółki, zainteresowanej inwestycjami. Nie ma jednak mowy o pozbywaniu się szpitala. Jego kondycja nie jest zła. W tym roku szpital zarobił już 200 tys. zł. Spółka z zewnątrz miałaby jedynie dokapitalizować żarską lecznicę.

Modernizacja oddziałów: noworodkowego i położnictwa ma się rozpocząć w lutym przyszłęgo roku. Szpital wykona ją z własnego budżetu. Po remoncie zostanie tam przeniesiona też ginekologia. Przedsięwzięcie ma kosztować ok. 700 tys. zł.

W drugim etapie inwestycji, który planowany jest w połowie przyszłego roku, do wyremontowanych pomieszczeń w głównym budynku, ma się przenieść OIOM oraz chirurgia. Ten etap ma kosztować ok. 1,3 mln zł. Jednak i tę inwestycję spółka ma zamiar sfinansować z własnych środków oraz z kredytu bankowego.

Po wyprowadzeniu intensywnej terapii i chirurgii z budynku przy u. Bohaterów Getta, ich miejsce zajmie oddział geriatryczny, który zostanie powiększony. W planie jest także budowa pawilonu dla pediatrii. Na ten cel będą właśnie potrzebne pieniądze z zewnątrz.

Więcej: http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/