Zamość: w szpitalu "papieskim

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2009 19:49

Mimo nienajlepszej sytuacji finansowej Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu realizuje inwestycję za inwestycją.

W szpitalu "papieskim" nadszedł czas na inwestycje.

Ruszyły pierwsze prace remontowe wymiany okien w bloku C szpitala. W ramach przeprowadzonych robót budowlanych będą kolejno wymienione okna i drzwi zewnętrzne oraz docieplone ściany i stropodach całego zespołu głównych budynków szpitala i części budynków technicznych.

Roboty będą prowadzone etapami do 2012 roku w ramach dużego projektu termomodernizacji szpitala, który obejmuje także m.in. wykonanie instalacji solarnej do ogrzewania wody i modernizację kotłowni. Placówka zaoszczędzi znaczne pieniądze na centralnym ogrzewaniu i podgrzewaniu wody użytkowej bateriami słonecznymi – pisze Dziennik Wschodni.

Cała inwestycja ma kosztować ok. 11,5 mln złotych. Szpital przy al. Jana Pawła II już otrzymał na ten cel 3,4 mln złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 900 tys. złotych z Ekofunduszu, natomiast ok. 6 mln złotych ma pochodzić m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Od kilku dni pacjenci mogą korzystać z nowych wind. Wymiana czterech dźwigów, którymi pacjenci i personel mogą dostać się na poszczególne oddziały, kosztowała ponad 1 mln złotych. Szpital otrzymał na ten cel 800 tys. złotych z budżetu województwa.

Trwają prace remontowe schodów do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W ramach robót zaplanowano także remont wiaty oraz wymianę dwóch bram wjazdowych oraz remont drzwi aluminiowych na estakadzie dojazdowej do SOR. Pierwszy etap tego remontu ma kosztować ok. 200 tys. złotych. Pieniądze na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski w Lublinie. Cała inwestycja będzie kosztować ok. 1,2 mln złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum