Zamość: rozbudowa szpitala wojewódzkiego

Autor: kronikatygodnia.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2018 14:31

Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu (Lubelskie) powiększy się wkrótce o nowy budynek. Będzie się w nim mieścił oddział kardiologiczny.

Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Rozbudowa szpitala będzie realizowana w ramach projektu pn.: "Poprawa efektywności działalności wojewódzkich podmiotów leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego poprzez niezbędne, z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych, prace remontowo-budowlane, w tym zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenia w sprzęt medyczny".

Projekt zakłada dobudowę 3-kondygnacyjnego budynku wraz z piwnicą do bloku A dla potrzeb oddziału kardiologii, a także modernizację i remont pomieszczeń zajmowanych przez oddział kardiologiczny w bloku A na I piętrze wraz z częściową wymianą aparatury medycznej i jej rozszerzeniem. W budynku wykonany będzie dodatkowy 1 dźwig osobowy, z możliwością przewozu łóżek z chorymi z parteru na II piętro. Ponadto w budynku w piwnicy będą zaprojektowane: pomieszczenia techniczne, magazynowe i inne pomieszczenia związane z działalnością oddziału kardiologicznego. Na parterze budynku przygotowane będą pomieszczenia dla poradni kardiologicznych, rejestracji oraz gabinetu badań próby wysiłkowej.

Więcej: www.kronikatygodnia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum