Zamość: powstanie ośrodek onkologii

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2010 18:34

Przy Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu ruszy budowa Zamojskiego Ośrodka Onkologii.

Maleńki oodział onkologiczny szpitala „papieskiego” w Zamościu jest zbyt mały w stosunku do potrzeb. Zajmuje kilka sal z 10 łóżkami, wydzielonych przy urologii.

Tymczasem, w ciągu roku przez oddział przewija się ponad 1700 pacjentów. Do tego doliczyć trzeba ok. 3700 tzw. jednodniowych hospitalizacji, czyli wizyt osób dojeżdżających na chemioterapię. Niektórzy z nich pokonują kilkadziesiąt kilometrów dziennie, bo miejsc na oddziale brak.

Podjęo więc decyzje o budowie Zamojskiego Centrum Onkologii przy szpitalu „papieskim”. W czerwcu będzie gotowy projekt, a we wrześniu zostanie wmurowany kamień węgielny. Za dwa lata natomiast ma ruszyc ośrodek onkologiczny z 60 łóżkami dla chorych na nowotwory.

Budowa ma kosztować w sumie 24 mln złotych. Pierwsze pieniądze – z Urzędu Marszałkowskiego – m.in. na opracowanie dokumentacji technicznej, wylanie fundamentów, już są.

Dyrekcja szpitala liczy, że władze województwa wprowadzą tę budowę do "Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2015”.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum