Zamość: powstaje Centrum Onkoterapii

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2009 11:43

Pierwsze Centrum Onkoterapii na Lubelszczyźnie powstaje w Zamościu przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Będzie to jedyny ośrodek w województwie i czwarte w Polsce centrum tego rodzaju.

60 mln złotych zainwestuje w budowę centrum międzynarodowy koncern medyczny Euromedic Onkoterapia. Według koncernu miasto takie, jakim jest Zamość, to idealna lokalizacja dla tego typu placówki.

– Szpital im. Jana Pawła II został wybrany przez firmę Euromedic z powodu lokalizacji. W regionie nie ma tego rodzaju placówki. Chcieliśmy więc zapewnić istniejącą lukę – mówi dla portalu rynekzdrowia.pl Małgorzata Żyburtowicz z Euromedic International.

Pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym sprzętem medycznym. W placówce znajdzie się bunkier do radioterapii, którzy umożliwia zahamowanie choroby lub też całkowite wyleczenie pacjenta. Pomimo, że Centrum Onkoterapii jest placówką prywatną, to ubezpieczeni pacjenci będą korzystać z bezpłatnego leczenia.

– Centrum funkcjonowało będzie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci nie będę więc ponosili kosztów leczenia – dodaje Żyburtowicz.

W tej chwili pacjenci z Zamościa na radioterapię muszą czekać aż 3 miesiące. Takie oczekiwanie może spowodować postęp choroby.

– Rozpoczęliśmy już prace budowlane centrum. Po 10 miesiącach od rozpoczęcia budowy przyjęci zostaną pierwsi pacjenci – podsumowuje Małgorzata Żyburtowicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum