Zamość: inwestycja w szpitalu - zakończona

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2013 10:45

W SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zakończono prace inwestycyjne związane z nowym obiektem dla potrzeb oddziału rehabilitacji, uruchomieniem przebudowanego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz modernizacją centralnej sterylizatorni. W przyszły piątek (21 czerwca) odbędzie się uroczyste otwarcie.

Zamość: inwestycja w szpitalu - zakończona
Na realizację inwestycji dotyczącej nowego obiektu oddziału rehabilitacji szpital otrzymał środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w wysokości około 1,5 mln zł. Utrzymanie oddziału rehabilitacji i przeniesienie go do wyremontowanego budynku umożliwi zachowanie ciągłości świadczeń z zakresu rehabilitacji medycznej w szpitalu.

Na miejsce zajmowane dotychczas przez oddział rehabilitacji zostanie przeniesiony oddział onkologii klinicznej. Decyzja o takim rozwiązaniu podyktowana była stale rosnącą liczbą pacjentów onkologicznych. Obecnie oddział onkologii klinicznej liczy 19 łóżek - po przeprowadzce będzie ich miał ponad 30.

Oddanie nowego obiektu dla potrzeb oddziału rehabilitacji będzie także okazją do podsumowania realizacji projektu, pn. "Dostosowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006".

Szpital otrzymał na ten cel dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to około 3,1 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO wynosiła blisko 2,5 mln zł. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum