Zamość: 5,7 mln zł budżetowej dotacji na modernizację oddziału neurologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2020 16:31

Inwestowanie w infrastrukturę zdrowotną jest niezwykle ważne dla rządu - powiedział w czwartek (3 grudnia) w Zamościu (Lubelskie) wicepremier Jacek Sasin. Przekazał on ponad 5,7 mln budżetowej dotacji na modernizację Oddziału Neurologii tamtejszego szpitala im. Jana Pawła II.

Zamość: 5,7 mln zł budżetowej dotacji na modernizację oddziału neurologii
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

-  Taką inwestycją jest modernizacja Oddziału Neurologicznego wraz z pododdziałem udarowym, która spowoduje, że ten szpital (im. Jana Pawła II w Zamościu - PAP) będzie nowoczesnym centrum leczenia osób z udarem mózgu, bardzo nowoczesnymi metodami, dającymi szansę na ratowanie życia, zdrowia i sprawności tych osób - podkreślił Sasin.

Sasin poinformował, że w związku z trudną walką z epidemią koronawirusa, w której uczestniczy także zamojski szpital im. Jana Pawła II, rząd udzielił placówce wsparcia wartości 632 tys. zł. - W postaci niezbędnego sprzętu, akcesoriów został do tego szpitala przekazany. Pokazujemy, że ochrona zdrowia to dla nas niezwykle ważne zadanie  - powiedział.

Sasin wręczył symboliczny czek na kwotę 5 mln 760 tys. zł, przeznaczoną na modernizację oddziału neurologii dyrektorce szpitala Małgorzacie Popławskiej.

Dziękując za dotację Popławska podkreśliła, że Oddział Neurologii bardzo długo czekał na modernizację. - Ta część szpitala, którą zajmuje, dotychczas nie była remontowana, były tylko jakieś drobne naprawy. Modernizacja jest tym ważniejsza, że w oddziale tym pracują wybitni specjaliści i robią zabiegi na bardzo wysokim poziomie. Pozwoli ona jeszcze rozszerzyć zakres usług - powiedziała Popławska.

Modernizacja Oddziału Neurologii zamojskiego szpitala im. Jana Pawła II ma kosztować łącznie 7 mln 200 tys. zł. Koszty pokryje dotacja z budżetu państwa w wysokości 5 mln 760 tys. zł i samorządu województwa lubelskiego - 1 mln 360 tys. zł. Szpital z własnych środków dołoży 80 tys. zł.

W nowym kompleksie opieki nad pacjentami po udarach liczba łóżek zwiększy się z 39 do 60. Zapewnić ma on całodobową dostępność do wysokospecjalistycznych zabiegów. Zmodernizowane też będą pomieszczenia poradni, m.in. neurologii, psychologii klinicznej i rehabilitacji neurologicznej.

Prace mają rozpocząć się jak tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, a zakończyć się do sierpnia przyszłego roku - poinformowała Popławska.

Zbigniew Kopeć (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum