Zakopane: szpital powiatowy otrzymał trzy nowe karetki

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 21:13

Do Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem trafiły trzy nowe ambulanse. Łącznie na zakup pojazdów - dwóch karetek reanimacyjnych w standardzie „P” oraz jednej transportowej - wydano 1,2 mln złotych, z czego 400 tys. zł na jedną z karetek przekazało Ministerstwo Zdrowia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Nowe karetki z napędem na cztery koła są nam po prostu niezbędne - mówi Regina Tokarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zakopanem. - Postępowanie przetargowe zakończyło się sukcesem i „na gwiazdkę” dostaliśmy nowoczesne, doskonale wyposażone i nowe karetki - dodaje.

Jeden z nowych pojazdów od razu rozpoczął stały dyżur w Bukowinie Tatrzańskiej. Tutaj zespół ratownictwa medycznego obsługuje w sezonie zimowym pobliskie stacje narciarskie, w tym wszystkie wyciągi w Białce Tatrzańskiej - przypomina - podaje Gazeta Krakowska.

Pozostałe dwie karetki będą stacjonować w Zakopanem przy szpitalu. Będą służyć do ratowania ludzkiego życia, albo do przewozu pacjentów albo do domów lub do innych placówek medycznych.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum