Żagań: będzie rozbudowa szpitala?

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2014 20:49

Zgodnie z zapowiadanymi planami restrukturyzacji 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu miała nastąpić likwidacja oddziału wewnętrznego w żagańskiej filii placówki i pozostawienie oddziału wewnętrznego tylko w Żarach. Podobne plany dotyczyły również chirurgii. Nie zostały jednak zrealizowane. Oba oddziały nadal działają w Żaganiu.

Jednak szpital ma problemy z utrzymaniem oddziału wewnętrznego - aby było zasadne powinien mieć 30 łóżek, a jest tylko 12. Problemy lokalowe ma też pulmonologia z 14 łóżkami, która wykonuje kontrakty w 120 procentach. Zainteresowanie pacjentów jest bardzo duże i można powiększyć oddział również do 30 miejsc.

Dyrektor placówki Sławomir Gaik poprosił radnych o rozważenie rozpoczęcia budowy czwartego piętra lecznicy. To by rozładowało problemy lokalowe oddziałów.

Żagański szpital zatrudnia ok. 200 osób. Kontrakt lecznicy to ok. 20 mln zł. Jak podkreśla dyr. Gaik, cztery lata temu, przed przejęciem przez 105. Szpital Wojskowy, żagańska placówka miała kontrakt na poziomie 11 mln zł.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum