Żagań: będą kolejne zakupy dla SP ZOZ z odpisów podatkowych

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2010 11:57

Fundacja Fundacja na rzecz Ochrony Zdrowia im. Księżnej Doroty planuje zakup aparatu do diatermii.

Działająca od 17 lat na terenie SP ZOZ Żagań Fundacja na rzecz Ochrony Zdrowia im. Księżnej Doroty już ma plany, na co przeznaczy pieniądze, które wpłyną na jej konto z jednoprocentowych odpisów podatkowych.

– Mamy aparat do diatermii, ale się zużył, jest przestarzały – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Zbigniew Jaskóła, ordynator chirurgii w żagańskim szpitalu i prezes Fundacji.  

Na zakup nowego sprzętu potrzeba 40 tysięcy złotych. Jak zapewnia nas Zbigniew Jaskóła, szpital jest dobrze wyposażony. Zakup sprzętu medycznego finansuje głównie Starostwo Powiatowe. Część pieniędzy pochodzi też Unii.

–  Ale nic się nie zmarnuje – mówi prezes Fundacji. – Potrzeby szpitalne w zakresie sprzętu medycznego są zawsze. Sprzęt się starzeje, technika idzie do przodu, a na rynku co roku pojawiają się nowości.

Z zebranych pieniędzy w poprzednich latach, Fundacja zakupiła m.in. laparoskop z oprzyrządowaniem i kapnografem oraz pulsoksymetrem, aparat EKG, miniaturowy detektor przepływu krwi, aparat do oznaczania sodu i potasu w surowicy krwi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum