Zachodniopomorskie: środki na karetki i remont ośrodka z rezerwy budżetu państwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2017 14:48

Zakup dwóch specjalistycznych karetek i remont dachu w ośrodku szkolno-wychowawczym w Niemieńsku (Zachodniopomorskie) będą dofinansowane z rezerwy ogólnej budżetu państwa - zapowiedział w poniedziałek (3 lipca) sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

Zachodniopomorskie: środki na karetki i remont ośrodka z rezerwy budżetu państwa
Zakup dwóch specjalistycznych karetek dla woj. zachodniopomorskiego będzie dofinansowany z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Fot. archiwum

- Pani premier w ostatnich dniach podjęła decyzję o przekazaniu na wniosek wojewody dofinansowania dwóch przedsięwzięć - powiedział dziennikarzom w Szczecinie Szefernaker.

Wyjaśnił, że chodzi o ponad 1,1 mln zł na zakup dwóch karetek na zlot żaglowców, który odbędzie się w sierpniu w Szczecinie, oraz ponad 1,1 mln zł na remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku w powiecie choszczeńskim.

Dwie specjalistyczne karetki będą wyposażone dodatkowo w aparaty do kompresji klatki piersiowej i nowoczesny sprzęt łączności - poinformował z kolei wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Według policji, na sierpniowy finał w The Tall Ships Races 2017 do Szczecina przyjedzie 2 mln turystów. Zakup karetek podyktowany jest przede wszystkim tym wydarzeniem i chęcią zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom - dodał Kozłowski.

Dwie karetki mają po finale zlotu wielkich żaglowców trafić na zachodniopomorskie wybrzeże, by służyć turystom spędzającym tam wakacje. Od października natomiast jeden z pojazdów będzie służył w szczecińskiej części województwa, a drugi w koszalińskiej.

Jak powiedział Kozłowski, dofinansowanie przyznane przez premier pokryje 80 proc. wartości zadań.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum