Zachodniopomorskie: rozbudowa przychodni WOMP - zakończona

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2018 21:29

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie już za kilkanaście dni uruchomi nową część budynku przychodni przy ul. Kopernika 18. Znajdą się w niej gabinety lekarzy POZ i specjalistów, zmodernizowana zostanie także funkcjonująca rehabilitacja. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się we wtorek (17 lipca).

Nowa siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie Fot. WOMP

Nowy, energooszczędny budynek został zaprojektowany z myślą o stworzeniu nowoczesnej i przyjaznej dla pacjentów przestrzeni.

Rozbudowa przychodni związana była przede wszystkim z koniecznością rozszerzenia funkcji obiektu do poziomu przychodni wielospecjalistycznej. Przez dwa lata udało się wybudować i wykończyć czterokondygnacyjne skrzydło, stworzyć nową rejestrację, zmodernizować klatki schodowe, wymienić windy, zmienić wejście do przychodni, zagospodarować teren, odrestaurować mur, wymienić ogrodzenie i zbudować nową drogę wokół budynku.

W dobudowanej części działać będą dwie przychodnie: Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej oraz Przychodnia nr 2 (Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna). Budynek ma ponad 1700 m2 powierzchni, na której ulokowanych jest 40 gabinetów lekarskich. 

Wartość inwestycji wynosi 8,7 mln zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum