×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: blisko 8 mln zł na inwestycje w marszałkowskich szpitalach

Autor: • Źródło: PAP14 marca 2023 15:04

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przekaże blisko 8 mln zł na inwestycje w placówkach medycznych. Środki pokryją im koszty remontów, modernizację infrastruktury oraz zakupy nowych urządzeń medycznych. Dofinansowanie otrzyma osiem lecznic w regionie.

Zachodniopomorskie: blisko 8 mln zł na inwestycje w marszałkowskich szpitalach
Szpital Wojewódzki w Koszalinie kupi nową aparaturę. Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • Urząd Marszałkowski przekaże pomoc ośmiu podległym mu jednostkom
  • Wsparcie pomoże w realizacji trzynastu projektów inwestycyjnych
  • Otrzymają je m.in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie (2,7 mln zł), Szpital Wojewódzki w Szczecinie (2 mln zł) oraz Szpital "Zdroje" (1,6 mln zł)

Szpitale podległe marszałkowi mają być najnowocześniejsze

- Do naszych specjalistycznych szpitali trafiają pacjenci z całego województwa, dlatego chcemy, aby pod względem infrastrukturalnym placówki należały do najnowocześniejszych w regionie - poinformował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Zależy nam na tym, by chorzy leczeni byli w jak najlepszych warunkach, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. Od lat pomagamy finansowo jednostkom w podnoszeniu standardów usług medycznych dokładając środki z własnego budżetu - dodał.

Urząd Marszałkowski przekaże pomoc ośmiu podległym mu jednostkom. Wsparcie pomoże w realizacji trzynastu projektów inwestycyjnych. Otrzymają je m.in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie (2,7 mln zł), Szpital Wojewódzki w Szczecinie (2 mln zł) oraz Szpital "Zdroje" (1,6 mln zł).

Wydatki na remonty i aparaturę

Pierwsza placówka przeznaczy środki na zakup cyfrowego zestawu rentgenowskiego do radiografii i fluoroskopii, dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG w pawilonie dziecięcym oraz pomieszczeń do potrzeb Pracowni Elektrofizjologii.

Szpital Wojewódzki w Szczecinie zmodernizuje (przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie) instalacje oświetleniowe, zamontuje czujni ruchu oraz zakupi system do oceny zaburzeń rytmu serca pozwalającemu na badania elektrofizjologiczne i ablacji.

Szpital "Zdroje" pieniądze przeznaczy m.in. na zakup aparatury medycznej, montaż centrali telefonicznej wielonumerowej wraz z dostosowaniem do potrzeb w poszczególnych budynkach oraz realizację pierwszego z trzech etapów związanych z utworzeniem ciepłowni zasilanej ze źródeł geotermalnych.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla 13 placówek ochrony zdrowia, z czego 7 z nich to specjalistyczne szpitale.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze