Zachodniopomorskie: 1,5 mln zł z budżetu województwa dla szpitala i ośrodka medycyny pracy

Autor: JW, UMWZ/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2019 13:23

Zarówno Szpital w Gryficach, jak i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy (WOMP) w Szczecinie, będą mogły realizować nowe inwestycje. W sumie trafi do nich z budżetu woj. zachodniopomorskiego 1,5 mln zł.

Zachodniopomorskie: 1,5 mln zł z budżetu województwa dla szpitala i ośrodka medycyny pracy
Fot. PTWP

W środę (13 marca br.) w Szczecinie dyrektorzy WOMP oraz SPZZOZ w Gryficach podpisali z marszałkiem i wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego umowy, które pozwolą na zastrzyk wspierający plany inwestycyjne marszałkowskich szpitali.

O umowach poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. 

Gryficka lecznica zakupi wartą około 2 mln zł komorę hiperbaryczną (z budżetu województwa otrzymała milion złotych). Ma to być pierwszy etap procesu tworzenia Ośrodka Terapii Hiperbarycznej.

Jak podkreśla dyrektor szpitala w Gryficach Piotr Sołtysiński, Gryfice to jeden z ważniejszych ośrodków leczenia oparzeń w kraju, ale niestety ostatni bez komory hiperbarycznej.

Z kolei WOMP w Szczecinie przeprowadzi oszacowany na 800 tys. zł trzeci etap termomodernizacji obiektu Przychodni Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej przy ul. Kopernika. Dzięki zmianom ośrodek będzie mógł opuścić pomieszczenia dzierżawione dotąd od PKP przy ul. 3 Maja. Tę inwestycję urząd marszałkowski wesprze kwotą 500 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum