Zabrze: ze starego w nowe

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2010 13:55

W Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Klinicznego w Zabrzu do użytku została oddana nowa izba przyjęć.

– Pomieszczenie po bardzo wysokiej sali wykładowej, które podzieliliśmy na kondygnacje wykorzystaliśmy - na parterze - na izbę przyjęć. Na pierwszym piętrze natomiast przygotowaliśmy pomieszczenia pod blok operacyjny, a na trzecim piętrze będzie usytuowany siedmiołóżkowy oddział intensywnej terapii – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Drybański, dyrektor SK nr 1 w Zabrzu.

Jak dodaje dyrektor wszystko przygotowane jest już pod montaż potrzebnego wyposażenia. Szpital jest na etapie finalizowania umów, które pozwolą na wykorzystanie 10 mln zł unijnych środków przeznaczonych na zakup sprzętu i aparatury. 85 procent pieniędzy daje Unia, natomiast 15 procent pochodzić ma z Ministerstwa Zdrowia.

– Mam nadzieję, że do końca stycznia umowa  zostanie ostatecznie sfinalizowana, a do końca roku wyposażony blok operacyjny i intensywną terapię oddamy do użytku pacjentom – dodaje dyrektor Drybański.

W przyszłości niewykluczone, że w budynku, z którego zostały wyprowadzone dwie kliniki – endokrynologicza i alergologiczna (zostały przeniesione latem z SK nr 1 w Zabrzu do Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach) zostanie urządzony oddział patologii ciąży.

– Wniosek z wszystkich rozmów z architektami zajmującymi projektowaniem dla służby zdrowia na temat wykorzystania tego budynku jest jeden. Będzie o to bardzo trudno. Budynek pochodzi z końca XIX wieku, wysokość pomieszczeń to 4,5 m, a sale są sześcioosobowe, bez sanitariatów. Ich unowocześnienie wymaga kosztownych przeróbek. Zastanawiamy się ciągle na jakei cele te pomieszczenia najkorzystniej byłoby przeznaczyć – konstatuje dyrektor Drybański.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum